Marta Żakowska
antropolożka miejska, współzałożycielka i redaktorka naczelna „Magazynu Miasta”, autorka tekstów poruszających społeczne konteksty architektury publikowanych m.in. w „A-m”, „Architekturze & Biznes”, „Polityce” i „Gazecie Wyborczej”, współautorka podcastu „Magazyn Miasta” na tokfm.pl
Łukasz Wojciechowski
architekt, współzałożyciel pracowni VROA, prowadził popularny blog (NIE)POKOJE o sztuce i architekturze wspołczesnej, autor licznych tekstów, publikowanych m.in. w „A-m”, „Autoportrecie”, „Architekturze & Biznes”, a także książek „We wstecznym lusterku”, „Bryk do architektury”, „Związki architektury modernistycznej i motoryzacji indywidualnej”
Marta Urbańska
architektka, historyk i krytyk architektury, autorka ponad 150 esejów o architekturze i kulturze współczesnej, a także licznych przekładów, w tym tekstów wybitnych architektów i teoretyków składających się na dwutomową publikację „Co to jest architektura?/What is architecture?”
Hubert Trammer
architekt, nauczyciel akademicki, stały współpracownik „A-m”, publikował także w „A10 New European Architecture”, współautor tekstów w książkach i opracowaniach m.in. „ARPS. Architektura Arseniusza Romanowicza i Piotra Szymaniaka”, „Competition Culture in Europe 2013-2016”
Gabriela Świtek
historyczka sztuki i architektury, od 2001 roku pracuje w IHS UW, gdzie kieruje Zakładem Teorii Sztuki, autorka książek: „Gry sztuki z architekturą. Nowoczesne powinowactwa i współczesne integracje”, „Aporie architektury”, „Writing on Fragments: Philosophy, Architecture, and the Horizons of Modernity”, publikowała m.in. w serii Ashgate Studies in Architecture
Marcin Szczelina
kurator, publicysta, krytyk architektury, założyciel platformy Architecture Snob i redaktor naczelny kwartalnika pod tym samym tytułem, autor książki „Architectural Guide. Wrocław” oraz wielu tekstów o współczesnej architekturze
Grzegorz Stiasny
architekt, krytyk architektury, prowadzi studio ARE Stiasny/Wacławek, z redakcją „A-m” współpracuje od 1994 roku, autor kilkuset artykułów miesiąc po miesiącu opisujących kondycję polskiej architektury, w tym licznych tekstów krytycznych, recenzji i esejów
Aleksandra Stępień-Dąbrowska
badaczka i popularyzatorka architektury XX wieku, od 2012 roku pełni rolę prezeski i ekspertki stowarzyszenia Miasto Moje A w Nim, zajmującego się chaosem wizualnym, jest współautorką m.in. warszawskiego „Przewodnika dobrych praktyk dla szyldów i witryn”, „Praskiego przewodnika szyldowego” i bazy wiedzy na stronie projektu „Sprzątamy Reklamy”
Filip Springer
reportażysta i fotograf, autor głośnych książek „Miedzianka. Historia znikania”, „Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u” czy „13 pięter”, wydał też m.in. „Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach”, „Wannę z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni”, „Księgę zachwytów” i „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”
Piotr Sarzyński
dziennikarz, z wykształcenia socjolog, od blisko 30 lat publicysta tygodnika „Polityka”, w którym zajmuje się głównie problematyką kulturalną, popularyzacją sztuki i architektury, autor kilku książek, w tym szeroko komentowanej publikacji poświęconej estetycznemu chaosowi polskich miast „Wrzask w przestrzeni”, inicjator utworzenia Nagrody Architektonicznej „Polityki”
Roman Rutkowski
architekt, krytyk architektury, nauczyciel akademicki, prowadzi pracownię Roman Rutkowski Architekci, publikował m.in. w „A-m”, „Autoportrecie” i „A10 New European Architecture”
Grzegorz Piątek
architekt, krytyk architektury, autor książki „Lukier i mięso. Wokół architektury w Polsce po 1989 roku” (wspólnie z Jarosławem Trybusiem), „Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego” oraz licznych tekstów w prasie i publikacjach zbiorowych, w latach 2005-2011 członek redakcji „A-m”, w latach 2011-2019 działał w Centrum Architektury, gdzie przygotowywał pierwsze polskie wydania tekstów m.in. Le Corbusiera, Jane Jacobs i Rema Koolhaasa
Martyna Obarska
kulturoznawczyni, redaktorka wicenaczelna „Magazynu Miasta”, opisuje inicjatywy na styku architektury, urbanistyki i działań społecznych, autorka książki o warszawskiej dzielnicy MDM, współprowadząca audycje „Usłysz Swoje Miasto” i podcast „Magazyn Miasta” w TOK fm
Ryszard Nakonieczny
architekt i publicysta, badacz architektury modernistycznej, w latach 2004-2011 redaktor naczelny kwartalnika „Archivolta", współautor i redaktor książek: „Słynne wille Polski” oraz „Oblicza modernizmu w architekturze”
Krzysztof Mycielski
architekt, krytyk architektury, współzałożyciel pracowni Grupa 5 Architekci, od 1994 roku współpracuje z „A-m”, publikował też m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Życiu”, „National Geographic” i „Deutsche Bauzeitung”, w latach 1989-1992 był redaktorem naczelnym studenckiego miesięcznika „Arcytektura”
Jerzy S. Majewski
historyk sztuki, varsavianista, dziennikarz, od 1993 roku związany ze stołecznym dodatkiem „Gazety Wyborczej”, w którym przez wiele lat publikował m.in. artykuły w cotygodniowym cyklu „Warszawa nieodbudowana”, od 1994 roku współpracuje z „A-m”, autor i współautor kilkunastu książek i albumów, prowadzi blog miastarytm.pl
Igor Łysiuk
architekt, współzałożyciel i członek redakcji kwartalnika „Rzut”, uznawanego za jeden z najciekawszych periodyków redagowanych przez młodych architektów
Dorota Leśniak-Rychlak
historyczka sztuki i architektka, redaktorka naczelna kwartalnika „Autoportret”, inicjatorka i redaktorka wydań takich pozycji z kanonu teorii i praktyki architektonicznej jak „Myślenie architekturą” Petera Zumthora czy „Oczy skóry” i „Myśląca dłoń” Juhaniego Pallasmy. Współautorka publikacji „Teksty modernizmu. Antologia polskiej teorii i krytyki architektonicznej 1918-1981”
Konrad Kucza-Kuczyński
architekt, nauczyciel akademicki, od 1983 roku prowadzi Atelier2, autor ok. 250 publikacji i 8 książek z dziedziny teorii i praktyki architektonicznej, w tym „Widzialne niewidzialnego. Nowe kościoły warszawskie”, „Zawód - Architekt. O etyce zawodowej i moralności architektury”
Dorota Jędruch
związana z Instytutem Historii Sztuki UJ, kuratorka wystaw architektonicznych, autorka tekstów i programów edukacyjnych poświęconych architekturze współczesnej, stale współpracuje w pismem o dobrej przestrzeni „Autoportret”, członkini zarządu fundacji Instytut Architektury
Sławomir Gzell
architekt i urbanista, przewodniczący Komitetu Architektury i Urbanistyki PAN, pracuje na WA PW, autor kilku książek i ponad 250 tekstów na temat architektury i planowania przestrzenego, w tym zbioru esejów „O Architekturze. Szkice pisane i rysowane”
Anna Dudzińska
dziennikarka i reporterka radiowa, od wielu lat na antenie Polskiego Radia Katowice i radiowej Trójki przygląda się dobrze zaprojektowanym budynkom, jej teksty poświęcone architekturze ukazywały się w „Gazecie Wyborczej”, a także w „Dzienniku Zachodnim, przez cztery lata była korespondentką Polskiego Radia w Dubaju
Anna Cymer
historyczka sztuki, zajmuje się popularyzacją wiedzy na temat architektury, pisuje zarówno do mediów popularnych, jak branżowych i specjalistycznych, związana m.in. z Culture.pl i magazynem „ARCH”, autorka książki „Architektura w Polsce 1945-1989”
Artur Celiński
politolog, zastępca redaktorki naczelnej „Magazynu Miasta”, twórca i szef zespołu projektu DNA Miasta, pomysłodawca Apelu o większa jawność w planowaniu przestrzennym miast, w latach 2010-2017 zastępca redaktora naczelnego kwartalnika „Res Publica Nowa”
Czesław Bielecki
architekt i urbanista, od 1984roku prowadzi pracownię DiM'84 Dom i Miasto, w PRL współpracował z paryską „Kulturą” oraz prasą podziemną, posługując się pseudonimem Maciej Poleski, autor głośnej książki „Gra w miasto”, a także m.in. „Ciągłości w architekturze” i „Więcej niż architektura. Pochwała eklektyzmu”
Tadeusz Barucki
architekt, historyk sztuki, autor i współautor kilkudziesięciu książek oraz artykułów na temat architektury polskiej i zagranicznej, w tym licznych monografii czy popularanej serii Mała Encyklopedia Architektury, w której ukazywały się publikacje poświęcone wybranym krajom, laureat Honorowej Nagrody SARP (1985)
Dariusz Bartoszewicz
dziennikarz, autor kilku tysięcy tekstów poświęconych szeroko rozumianej problematyce architektonicznej, a także kilku przewodników po Warszawie, publikował m.in. w „Życiu Warszawy”, „Architekturze”, „Projekcie”, „A-m”. W latach 1993-2017 pracował w „Gazecie Wyborczej”, obecnie – w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy
Monika Arczyńska
architektka, współzałożycielka biura A2P2 architecture & planning, nauczycielka akademicka na WA PG i w Instytucie Badań Przestrzeni Publicznej w Warszawie, stała współpracowniczka „A-m” oraz czeskiego „INTRO”, autorka popularnego bloga sixlettercity, w którym pisze o architekturze i miastach (nie tylko na sześć liter)