glowka glowka

Gala 25-lecia

Zwieńczeniem naszego jubileuszu stanie się w listopadzie uroczysta gala, która przywoła architektoniczne wspomnienia 25-lecia i będzie okazją do spojrzenia w przyszłość. Podczas gali odbędzie się międzynarodowa dyskusja Krok w Przyszłość z udziałem Marty Thorne, Ivana Blasiego, Giovanny Carnevali i Denisa Leontieva.

Stoimy wobec przewartościowań i wyzwań – klimatycznych, politycznych, społecznych.  Jak jesteśmy do tego przygotowani? Jaki możemy mieć wpływ? Jakie trendy uczestnicy panelu widzą w obszarach, za które odpowiadają? Czy są one zbliżone, czy inne w różnych miejscach świata?  Jakie są najważniejsze wyzwania współczesności i jak może/powinna odpowiadać na nie architektura?

Dyskusję poprowadzi jeden z najwybitniejszych współczesnych artystów, Mirosław Bałka. Pamięć, przemijanie, utrwalanie śladów, śmierć to jedne z głównych wątków jego sztuki. Jakie tematy są dla niego ważne w kontekście przyszłości?

dyrektor najważniejszej światowej nagrody architektonicznej, Pritzker Architecture Prize, jednocześnie dziekan wydziału architektury na IE University w Madrycie, wykładowczyni znana też z wystąpień i działań na rzecz umocnienia pozycji kobiet w architekturze.

Marta Thorne

kurator nagród i programów Fundacji im. Miesa van der Rohe. Aktywnie uczestniczy w wielu sympozjach i dyskusjach dotyczących wartości w architekturze, promuje najlepsze wzorce architektury  europejskiej.

Ivan Blasi

dyrektor wykonawczy ds. projektowania urbanistycznego w mieście NEOM w Arabii Saudyjskiej, międzynarodowy konsultant ds. strategii w dziedzinie architektury i rozwoju miast.

Giovanna Carnevali

współzałożyciel i CEO Striełka KB w Moskwie. Dał początek współpracy międzynarodowych ekspertów i architektów rosyjskich w celu wprowadzenia najnowocześniejszej infrastruktury miejskiej w całej Rosji.

Denis Leontiev

Patroni jubileuszu:                                                                         Patron honorowy:    

loga z NIAiU

Partner instytucjonalny: 

Logo Muzeum Architektury

Partnerzy Gali 25-lecia:

logo Aluprof           logo Wisniowski           logo Roben

logo USM           logo White Stone           Przejdź do strony Shock

Przejdź do strony Vastint           Przejdź do strony M+Q           Przejdź do strony Spectra

Przejdź do strony Mitsubishi           logo VectorWorks           logo Velux