glowka glowka

Konkurs na oświetlenie Obiektu Niemożliwego

Redakcja „A-m” w 2019 roku obchodzi 25-lecie istnienia. Z tej okazji wspólnie ze studentami zbuduje trzy Obiekty Niemożliwe według projektów uznanych architektów-mentorów, reprezentantów trzech architektonicznych pokoleń: Dariusza Kozłowskiego, Przema Łukasika i Jerzego Łątki. Podczas otwarcia, każdy obiekt zostanie spektakularnie oświetlony przez firmę Zumtobel.

W ramach wydarzenia odbędzie się też specjalny konkurs skierowany do studentów wydziałów architektury, architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego (form przemysłowych) i innych, pokrewnych kierunków kształcący się na państwowych i prywatnych uczelniach w kraju i za granicą.

Zadaniem konkursowym będzie zaprojektowanie koncepcji oświetlenia jednego z trzech Obiektów Niemożliwych z uwzględnieniem produktów firmy Zumtobel. Pula nagród wynosi 12 000 zł, w tym Grand Prix 7500 zł (więcej informacji wkrótce).

Wykłady Przema Łukasika i Jerzego Łątki na trzech uczelniach

Aby przybliżyć zainteresowanym idę budowy Obiektów Niemożliwych oraz różne produkty i rozwiązania firmy Zumtobel zapraszamy na cykl wykładów w Warszawie, Poznaniu i Gliwicach z udziałem Przema Łukasika i Jerzego Łątki. 

21 maja 2019 roku – Politechnika Warszawska
ul. Koszykowa 55, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
Obiekt Niemożliwy – od idei do realizacji
wykład Przema Łukasika oraz warsztaty z firmą Zumtobel
start: godz. 15.00

29 maja 2019 roku – Politechnika Poznańska
ul. Nieszawska 13C, sala A
Obiekty Niemożliwe w Poznaniu
wykład Jerzego Łątki oraz warsztaty z firmą Zumtobel
start: godz. 16.00

Partner konkursu:

logo Zumtobel