glowka glowka

Starzy na plaży

Z okazji 25-lecia projektanci po 40 roku życia spotkali się w Sopocie na pierwszą edycję planowanych od dawna konfrontacji pod nazwą Starzy na plaży. Spotkanie stało się okazją do dyskusji o kondycji polskiej architektury, tym  razem jednak w wakacyjnej, mniej formalnej atmosferze.

Sopot, 7-8 czerwca 2019 roku

W 2003, 2008, 2013 i 2018 roku miesięcznik „Architektura-murator” zorganizował Ogólnopolskie Konfrontacje Młodych Architektów „Młodzi do Łodzi” przeznaczone dla architektek i architektów do 40 roku życia.  Za każdym razem dla części uczestników była to ostatnia możliwość wzięcia udziału w tym wspaniałym, integracyjnym wydarzeniu.

Podczas pierwszej edycji, w 2003 roku, Dariusz Herman rzucił pomysł organizacji spotkań „Starzy na Plaży” dla tych, którzy z racji wieku nie będą mogli pojawiać się na „Młodych do Łodzi”. Idea była przywoływana podczas kolejnych konfrontacji.

Po szesnastu latach od powstania pomysłu doszło do jego realizacji. Wszystkie architektki i wszystkich architektów, którzy w 2019 roku mają więcej niż 40 lat, a więc są tak starzy, że nie mogą już wziąć udziału w wydarzeniach przeznaczonych dla młodych architektów, zaprosiliśmy na ogólnopolskie spotkanie starych architektów „Starzy na plaży”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego spotkania.

Inicjator spotkania

Dariusz Herman